Oferta bukmacherska z roku na rok jest coraz szersza. Wiele serwisów internetowych akceptuje także obstawianie sportów elektronicznych, np. turniejów Counter-Strike’a. Wciąż największą popularnością cieszy się piłka nożna. Czy jednak jest to uzasadnione? Jaki sport najłatwiej obstawić u bukmachera?

OBSTAWIANIE MECZY PIŁKI NOŻNEJ I INNYCH SPORTÓW DRUŻYNOWYCH – ŁATWE CZY TRUDNE?

Od wielu dekad piłka nożna jest sportem numer 1 całego świata. Nic więc dziwnego, że także króluje jako przedmiot najczęściej obstawianych zakładów bukmacherskich. Zastanawiając się, jakie są najłatwiejsze dyscypliny sportowe do obstawiania w zakładach bukmacherskich, warto przeanalizować trudności wynikające z charakteru poszczególnych rodzajów.
W piłce nożnej możliwe są trzy podstawowe rodzaje zakończenia meczu dla danej drużyny – zwycięstwo, remis i przegrana. W niektórych przypadkach trzeba wziąć pod uwagę dogrywkę i ewentualne rzuty karne. W zależności od rodzaju zakładu bukmacherskiego obstawiać można także szczegółowe rozwiązania. Przykładem będzie kwestia tego, kto pierwszy strzeli gola lub jaki zawodnik zdobędzie bramkę. Wszystko to sprawia, że – wbrew pozorom – piłka nożna jest stosunkowo trudna do obstawiania!

SPORTY DRUŻYNOWE CZY INDYWIDUALNE? KTÓRE ŁATWIEJ OBSTAWIAĆ U BUKMACHERA?

Podobnie wygląda sytuacja z wieloma innymi sportami drużynowymi. Istnieje wiele „szkół”, promujące odmienne podejście do bukmacherki sportowej. Niektóre podkreślają, że obstawianie dyscyplin drużynowych jest łatwiejsze. Jeśli jeden zawodnik nie będzie w formie, ostateczny wynik nie musi być wcale niemożliwy do osiągnięcia. Z drugiej strony dyscypliny indywidualne to często łatwiejsza analiza i research poprzedzający udział w zakładzie bukmacherskim. Zasada ta będzie obowiązywać zwłaszcza w przypadku zakładów w czasie rzeczywistym. Przykładem mogą być mecze tenisa ziemnego.

ŁATWE DYSCYPLINY SPORTOWE DO OBSTAWIENIA

Bez względu na to, co się obstawia, czynność ta zawsze podlega dużemu ryzyku przegranej – utraty środków. Aby jednak wyodrębnić najłatwiejsze dyscypliny w zakładach bukmacherskich, warto uzmysłowić sobie te czynniki, które powodują największą zmienność.

Przewidywalność to klucz do wielu wygranych. Nigdy nie będzie ona na poziomie 100%, ale ryzyko można częściowo ograniczyć. Takie dyscypliny, jak np. skoki narciarskie, będą naturalnie trudniejsze. Wiele zależy bowiem od zmieniających się warunków atmosferycznych (głównie siły i kierunku wiatru). Dużym ryzykiem obarczone jest obstawianie Formuły 1.

Tutaj istnieje duża zmienność i przypadkowość. Bywa, że najlepsi zawodnicy na starcie mają defekt lub spotyka się masową kolizję. Mniej, ale podobnie bywa w przypadku speedwaya – tak lubianego przez polskich bukmacherów i uczestników zakładów.

Wiele osób radzi stawianie na sporty indywidualne, w których zmienność jest niższa, np. tenis ziemny i tenis stołowy. Za łatwe dyscypliny uchodzą też sporty walki (w tym mieszane – MMA). Ostatecznie jednak nie ma ekstra prostych sportów do zakładów. Oprócz losu wiele zależy od przygotowania merytorycznego i wiedzy w danym zakresie.