Obstawianie wydarzeń sportowych stało się coraz bardziej popularną rozrywką dla wielu ludzi. Dla niektórych stanowi ono również źródło dochodu lub dodatkowych zarobków. Aby móc skutecznie typować różnego rodzaju zakłady, warto poznać systemy ich konstruowania, jak również metody zawierania. Jednym z najpopularniejszych technik gry jest gra w sieci. Dzięki niej możliwa jest dokładana analiza, jak również śledzenie poszczególnych spotkań. Jak zatem budować własną strategię? Jakie można tworzyć typy kuponów u bukmachera? Czym one się charakteryzują?

Strategia gry a sukces

Aby móc skutecznie obstawiać warto zastanowić się nad kilkoma aspektami. Niewielka cześć graczy uważa, że gra bez strategii  – na tzw. farta przynosi najlepsze efekty. Jednak czy jest tak w rzeczywistości? Wprawieni użytkownicy, który zajmują się bukmacherską od dłuższego czasu, w pewnym momencie przyjmują charakterystyczny dla siebie sposób gry. Jaki? Który z nich przynosi największe korzyści?

Typy kuponów u bukmachera – metody obstawiania

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące najlepszej taktyki gry. Każdy musi sam indywidualnie opracować sposób, który mu najbardziej odpowiedna. Jednocześnie musi zdecydować się to czy gra ostrożnie czy chce osiągnąć wysoki przychód –  z dużym ryzykiem przegranej. Analizując rodzaje i możliwości obstawiania warto skupić się na dwóch rodzajach rozgrywek.

Pierwszą metodą jest tworzenie kuponów zawierających wiele wydarzeń – tzw. wśród grających taśmy. Najczęściej na kuponie znajduje się kilkanaście typów z niezbyt wysokim – a co za tym idzie bardziej pewnym kursem. Na takie kupony zazwyczaj stawia się niewielką kwotę, która w połączeniu z ogólnym kursem może przynieść znaczne korzyści.

Inni użytkownicy uważają, za najbardziej opłacalne tworzenie kuponów z małą ilością pozycji ale wysokim kursem. Liczą na wygraną dwóch czy trzech zdarzeń za wysoką stawkę.

Oprócz strategii związanej z ilością wydarzeń oraz wysokością kursów warto zwrócić uwagę na typy kuponów. Od nich również zależy powodzenie gry oraz ewentualne zyski i starty. Jakie rodzaje kuponów można utworzyć?

  • kupon SOLO – jest to metoda, której głównym celem jest wytypowanie jednego zdarzenia i zarobek właśnie na nim. Na kuponie mogą znaleźć się przewidywania co do zwycięzcy, konkretnego wyniku spotkania, ilości goli – w piłce nożnej, czy setów w tenisie. Wygrana następuje wtedy, gdy typowanie okaże się trafne.
  • kupon AKO – tworzony jest za pomocą wyróżnienia kilku spotkań. Na tego rodzaju kuponie musza znaleźć się minimalnie dwa zakłady. Aby był on wygrany, każdy z obstawianych elementów musi być wytypowany trafnie. Końcowy dochód zależny jest od wysokości ogólnego kursu lub stawki.
  • kupon MAXIKOMBI – to lista zakładów, które pogrupowane są w bloki. Na tego rodzaju kuponie możliwe jest popełnienie błędów a wypłacana stawka zależna jest od rozpiski poszczególnych zakładów. Jest to najbezpieczniejszy sposób gry, jednak przynosi najniższe wygrane.
  • kupon BEZPIECZNY – wielu bukmacherów wprowadziło możliwość pozyskiwania bezpiecznego kuponu, a więc listy zdarzeń o określonym minimalnym kursie. Przy jednym błędzie gracz otrzymuje wygraną o ustalonej wysokości – większa bądź równą wkładowi.
  • kupony LIVE – zakłady tworzone w trakcie rozgrywających się spotkań.