Marszobieg – Co to jest?

Czy nie wiesz, co to jest “marszobieg”? Po nazwie można się domyślić, że jest to połączenie biegu i marszu. To fantastyczna aktywność dla nowicjuszy w tym sporcie.Świetnie sprawdzą się dla osób z nadwagą. Spalamy o wiele więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru. Nie obciążamy też tak bardzo stawów jak przy zwykłym bieganiu.Jak zacząć uprawiać marszobieg?

Intensywny trening czy interwały należy zostawić na późniejsze etapy biegania. Na początku powinniśmy się skupić na takich aspektach jak wytrzymałość i budowanie formy. Dystans zarówno biegu jak i marszu należy dostosować do własnych możliwości.

Marsz ma jedną główną ideę: każde okrążenie powinno być w równej odległości od następnego i nie powinieneś się zmęczyć. Ważne jest, aby prowadzić rozmowę podczas marszu; jeśli jesteś w stanie to zrobić, to znaczy, że idziesz w dobrym tempie.

Jakie są korzyści z treningu marszobiegu?

Trenując bieganie, budujesz bazę do zwiększonego treningu. Należy pamiętać, że podczas treningu przygotowujemy nie tylko mięśnie, ale również nasz układ oddechowy i sercowo-naczyniowy. Bieganie to aktywność, która powinna być częścią Twojej codziennej rutyny.