Bieganie z dzieckiem w wózku jest dość spornym tematem. Przeciwnicy uważają, ze to niebezpieczne. Natomiast rodzice, którzy uprawiają ten według niektórych specyficzny transport biegając z dzieckiem łącząc przyjemne z pożytecznym bronią swojego stanowiska i uważają, iż jest to słuszne. Jak jest naprawdę ? Czy to odpowiedzialne i bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Postaram się to udowodnić. Przede wszystkim decydując się na bieg z dzieckiem na wózku należy dokładnie się do tego przygotować, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz dziecku. Dobrze dobrany wózek biegowy będzie idealnym rozwiązaniem.

Przygotowanie jak do spaceru z dzieckiem, pieluszka, mleko. Najważniejsze jest, aby być otwartym na potrzeby dziecka. Zazwyczaj dzieci lubią ruch i zasypiają łatwiej. Mogą tez podziwiać krajobraz, wiec ważne jest, aby bieganie odbywało się z dała od ulicy i samochodów. Zagwarantuje to poczucie swobody oraz bezpieczeństwa rodzicom. Niejednokrotnie jednak widziałam rodziców biegnących z wózkiem na chodnikach. Kwestia przygotowania do tego przedsięwzięcia jest bardzo istotna. Dobrze przygotować wkładkę do wózka. Żyjemy w takich czasach w których mamy dostęp do różnych ułatwień, które gwarantują nam nowe technologie i nie tylko. Bardzo łatwo dostać wózek do biegania z hamulcem łatwo dostępnym dla rodzica.

Osobiście znam moja przyjaciółkę, która jeździ na rolkach i ma małe 5 miesięczne dziecko. Niektórzy mogą złapać się za głowę. Osobiście uważam, ze jest to super sprawa, która pozwala na realizowanie swoich pasji rodzica spędzając czas ze swoją pociecha. Jeśli podejdziemy do tego odpowiedzialnie będzie to cudowny czas. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Czego chcieć więcej? Dziecko przy tej czynności widzi zadowolona mamę, która się spełnia, realizuje swoją pasje, a przy tym zrzuca zbędne kilogramy. Idealna okazja na drzemkę, bądź podziwianie natury, przechodzących osób w mieście. Rodzic czuje się zadowolony z siebie. To naprawdę super sprawa, iż możemy korzystać z takich rzeczy, które są tak łatwo dostępne.

Patrząc na to, co było kilkanaście lat temu nasi rodzice nie mieli niestety dostępu do wózka biegowego, a myślę, ze duża cześć na pewno by skorzystała. Jest to również spore odciążenie dla drugiego rodzica. Dobrze wiemy o tym, ze po ukończonej aktywności fizycznej czujemy nadmiar serotoniny i mamy duża chęć do działania. Jeśli dobrze się przygotujemy nic nam nie grozi, a może to być naprawdę korzystne i zdrowe dla rodzica oraz dziecka. Ruch na świeżym powietrzu jest wskazany. To wszystko zależy od naszych chęci zaangażowania i podejścia, czy będzie to bezpieczne. Wielu rodziców chciałoby znaleźć wolna chwile dla siebie, a siedząc z dzieckiem w domu sami przyznajmy, ze jest to utrudnione.

Czas po narodzinach dziecka wyjątkowo się kurczy i dodatkowe kilogramy tak łatwo nie zostają usunięte. Perspektywa zrobienia czegoś dla siebie dla rodzica jest bardzo ważna. Każdy z nas potrzebuje tego, aby moc się spełniać i mieć swoje zainteresowania. To bardzo wpływa tez na relacje, która tworzymy z partnerem. Gdy kobieta realizuje swoją pasje staje się również atrakcyjna da mężczyzny. Myślę, że jest większość plusów, niż minusów biegania z dzieckiem na wózku. Jeśli jesteśmy rodzicami, którzy są wspierający i podchodzą odpowiedzialnie do takich czynności na pewno dla nich będzie to bezpieczny sport. Jest mnóstwo artykułów w internecie, które doradzają, jak można przygotować się do tego sportu wraz ze swoją pociecha.